Jak pečuji o své vlasy?

01.10.2021

Vlasy jsou snad to jediné, o co jsem se nikdy nemusela starat. V dětství byly tak moc hladké a lesklé, že mi klouzaly veškeré sponky a gumičky. Udělat kudrlinky? Do tří minut se po nich slehla zem. Člověk se mění a vlasy také. Dnes mi pomocí tužidla, spreje na podporu a laku vydrží dokonce i půl dne. Zázrak! Občas jsou sušší, po létě bez života. Momentálně strašně padají. Ať žije podzim!

Nyní má péče vypadá takto:

Vlasy si umyji jednou dávkou přírodním šamponem značky Khadi (nechceme nanášet olej na prach a stylingové přípravky).Miluji tuto řadu Shikakai pro hydrataci, svěžest, hebkost a lesk . Vlasy jsou po použití opravdu lesklé a lehké! Úplně přírodní šampony moc nemusím, ale tento je bezkonkurenční!

Dále na vlhké vlasy nanesu ajurvédský olej Brahmi Amla. Zvláčňuje a vyživuje vlasovou pokožku, předchází­ předčasnému šedivění ( u mě asi pozdě), vyživuje pokožku. Hodný je pro suché vlasy a roztřepené konečky. Obsahuje bylinky Brahmi, Amlu, sezamový, mandlový a santalový olej. Nechávám ho působit půl dne. Olej pořádně smyji opět Khadi šamponem a už nic víc nedělám.

Vlasy jsou po uschnutí nádherné!

Tuto výživu si dopřávám zhruba 1x měsíčně. Pokud nepoužiji olej, vlasy klasicky umyji šamponem + balzám. 

Nikdy nedávejte olej na suchý povrch!