Magie vlasů

23.09.2022

Vlasy mají velkou duchovní sílu. V mnoha kulturách se věřilo, že se v nich ukrývá energie, která může být zneužita proti jejich majiteli při rituálech.

Ženy si je proto dobře střežily. Předpokládalo se, že plodnost ženy značí hustá, dlouhá, zdravá hříva. Dále symbolizovaly moc, bojovnost a vyšší postavení ve společnosti, pokud byly více nazdobené. K jejich péči se používaly oleje, bahno, přírodní suroviny, odvary z bylin a listů.

Stříhání bylo považováno za ztracení síly, zdraví a moudrosti. Násilné ostříhání ( i v dnešní době) se bralo jako trest, ponížení, duševní újma.

Spoustu žen se mi svěřilo, že je v dětství rodiče nechávali stříhat "na kluka" a nikdo se jich nezeptal, zda to tak chtějí. Takto mnohdy vzniklo první psychické ublížení typu "nejsem holčička." 

V dnešní době je změna délky a barvy většinou spojena s novou etapou života. Jsme po rozchodu? První, kam většinou míříme, je kadeřník. Necháme symbolicky i doslova odstřihnout starou paměť, pouto, připomínku...

Splétaní vlasů představovalo ochranu proti zlým duchům. Pokud jdete do cizího prostředí nebo do prostředí, které vám nevyhovuje, určitě doporučuji vlasy stáhnout alespoň do culíku. Zabráníte tak nasávání negativních energií.

Česání vlasů je vlastně takový každodenní rituál, který odstraňuje negativní emoce z minulého dne. Vlasy z hřebenu je nejlepší spálit, aby se nedostaly do rukou někoho nepovolaného. Také je doporučováno dávat pozor na to, aby váš vlas neulpěl na oděvu člověka, se kterým máte spory.

Nikdy nikomu nepůjčujte svůj hřeben!