Jarní rovnodennost

20.03.2023

Dnes večer přechází Slunce do znamení Berana. Nastává tak jarní rovnodennost. Zítra se ještě přidá novoluní v Beranu, takže se energie znásobí.

Energie jara nám přináší vítr do plachet. Podporuje nové začátky, projekty, aktivity, průbojnost, potřebu prosadit si své. S novoluním máme možnost ukončit staré záležitosti a nastavit si nové záměry. Podpoří nás příval inspirace, originální a tvořivé myšlení, jasné představy. Naše pozornost bude lépe směrována na to, co je pro nás v životě důležité. 

Ve vášnivém Beranu se nachází planeta komunikace Merkur, která je v napěťovém aspektu k Marsu v Blížencích. Může přinést kromě bystrosti také ukvapené závěry, zbrklost, hádavost, nemístné poznámky, ostrý jazyk.

A jaké energie nás budou provázet tímto týdnem?

Vyšly dvě jupiterské karty. Jupiter nás podporuje, přináší příjemnosti do života. Vstupujeme do plodného období, kdy můžeme projevit to, čím jsme a co jsme se naučili. Události se dají do pohybu, občas to bude chtít se přizpůsobit, mít odvahu a odhodlanost.

Pokud cítíte, že jste mimo svůj přirozený rytmus, můžete si ho znovu nastavit podle svého. Stačí více vnímat.

V pohybu mohou bránit obavy, strachy, nejistota, špatné pocity. Nebojte se. S touto kartou mám zkušenosti, že i když je obava opodstatněná, nikdy to není horké tak, jak to vypadá. Většinou si tvoříme hororové scénáře zbytečně. A opět se tu potvrzuje síla slov. Používejme ji rozumně. 

Přeji pohodový jarní týden!