O ženství, růži a aktuálních energiích

09.03.2024

Co se děje v ženském světě a jak to souvisí s růží? V prostoru sociálních sítí a mých klientek mě poslední týden zaujalo několik podobností. Začínají se pořádat ceremonie a ženské kruhy na téma růže. Ženy kupují kosmetiku s růží. Dokonce i sestra! Já sama vás opečovávám  růžovým olejem a mám v hledáčku parfém...s růží…:-D

Nemohu uvěřit, že jsem tuto energii navnímala už v létě. Cítila jsem potřebu růžové barvy  v salonu a zařazení růže damašské do Kosmetického rituálu. Všechny potřebné přípravky nakoupeny. A co dále? NIC! Nebyl vhodný čas. Díky synchronicitě a královně Kleopatře se vše dalo do pohybu až letos v únoru. Začínám chápat souvislosti.  

ŽENSTVÍ TROCHU JINAK

Ženství se poslední měsíce opět otevřelo, ale v jiné energii, než doposud. Vnímám to jako hluboké, zásadní téma a vztyčený prst. Pokud nebudeme o sebe pečovat a mít se na prvním místě, koledujeme si o potíže. Spíše průser.

 Od ledna si ženy totiž vytahují při terapiích především tyto karty:

  • probíhá léčení

  • starej se o své lůno
  • pečuj o svou sexualitu
  • pečuj o sebe
  • uzemni se
  • zpomal
  • přestaň řešit problémy za muže ve své rodině
  • buď vděčná, že můžeš zdravá vstát ráno z postele  

ZDRAVÍ

Klientky mají často emoční výkyvy, gynekologické nálezy, rozhozené hormony, menstruaci, krvácení mimo cyklus nebo se cyklus prodloužil…Poslední týdny slýchám naříkání a stud za své tělo – až depresivní. Šok mi připravila nová zákaznice, která se zeptala, zda mé služby nejsou jen pro hubené. Řada žen je také na křižovatce, zda zůstat/nezůstat v letitém vztahu. Mně "náhody" přinesly tuto knihu a určitou proměnu svého já. 

ESENCE RŮŽE

Růže je jemná, něžná, romantická, okouzlující, vášnivá, ale zároveň se dokáže díky ostnům bránit a stavět si hranice. Její vůně dokáže například pročistit zmatek, odstranit pochyby o sobě a působí dobře i na duševní vyčerpání

 Básnířka Sapfó nazývala růži "královnou květin". Cítíte se jako královna? Co vám k tomu chybí?  

Dnešní doba chce po ženě, aby byla dokonalá. Snažíme se proto vypadat silně, že všechno zvládneme, a také si necháváme dost často výše zmíněné hranice překračovat. Potlačujeme své emoce, přichází vyčerpanost. Ayurvéda říká, že zdraví přijde tehdy, vládne-li mír v duši i v mysli. Fyzické problémy jsou důsledkem nerovnováhy. Nemůžeme se proto divit, že se rapidně zvýšil počet gynekologicky nemocných žen.

POSELSTVÍ

Lůno je zdrojem ženské síly, intuice, kreativity, hojnosti, bezpečí, a lásky. Bohužel ale také odpadkovým košem našich bolestí a traumat. Čím více máme náročnější život, o to více bychom se měly věnovat tomu, co nás TĚŠÍ. K tomu nás esence růže vede.

Naše yoni funguje jako kompas, který ukazuje směr. Zastavte se a vnímejte, co vám říká. Těší vás váš život a sexualita? Dovolíte si to vůbec? Dokážete se ocenit? Co vám zvedá energii? Z čeho máte radost?  

PS: Máme osmičkový rok, kdy se učíme hospodařit se svou energií, vyrovnávat dávání a přijímání.