Tantra, ayurvéda

Mohla bych?

15.08.2023

Ruku na srdce. Která z nás je opravdu se sebou spokojená? Největším problémem jsou naše představy.

Všichni víme, že spokojený vztah je celoživotní cesta. Občas rovná, občas klikatá, někdy ztratí směr úplně. Základem je ovšem mít kvalitní vztah sama se sebou.

Důvěra

19.03.2023

Srdeční čakra ovlivňuje to, jakým způsobem doteky vnímáme. Souvisí také s naší osobní zónou a hranicemi. Ne nadarmo se říká, že je sídlem naší duše, kterou máme tendenci si chránit. Někdy až příliš.

Doteky

08.03.2023

Dotek představuje jeden ze způsobů hluboké mezilidské komunikace. Významně ovlivňuje náš vývoj, protože spouští vyplavování hormonu oxytocinu – hormon štěstí, intimity lásky, spokojenosti.

V dnešním tanečním díle se podíváme na to, jak rozhýbat bříško a pánev. Je to naše největší energetické centru, a také úložiště emocí. Bohužel i těch nezpracovaných. Díky pestrému ženskému emočnímu světu není přirozené, abychom ho měly ploché.

Srdeční čakru můžeme harmonizovat pomocí uvolňujících pohybů hrudníku. Harmonizujeme zároveň také krční čakru, která je sídlem vyjadřovacích schopností, komunikace a inspirace. K tomu nám pomáhají paže, které náleží znamení Blíženců (Blíženci = komunikace).

Tantra v nás podporuje otevření svého srdce. Srdeční čakra je o dávání a přijímání lásky, doteků, mezilidských vztazích a naší schopnosti být otevření.